2018

UTSTILLINGSRESULTATER (nyeste først)

Utstillingsresultater oppdateres fortløpende så snart de er lagt ut på NKKs Dogweb, sist oppdatert 19/10/2018

Vestfold Harehundklubb, Jarlsberg, 18. august 2018

Dommer: Per Harald Nymark


Unghundklasse Hannhund


Frostvallens SMUGGLER SE17537/2017 F 31.01.17


Excellent (utmerket) UK, 1 UKK


Eier: Jane Erik Haugsrud, Nissedal


Oppdr: Anders Johansson


(Himdalen's Skipper- SE UCH SE JCH Meja)



Norsk Kennel Klub, Lillehammer, 18. august 2018

Dommer: Vigdis Nymark



Championklasse Tispe

N UCH ZIKA NO42189/15 F 27.04.15


Excellent (utmerket) CHK, 1 CHKK, CK, 1 BTK, BIR Ny Internasjonal utstillingschampion


Eier: Geir Holden, Enebakkneset


Oppdr: Gregert Sletten


(Himdalen's Isack- Senta)



Vestoppland Harehundklubb, Rendalen, 12. august 2018

Dommer: John Smedbakken


Unghundklasse Hannhund

Såntorpets ZALO SE20978/2017 F 23.02.17


Excellent (utmerket) UK, 1 UKK, CK, 1 BHK, BIR


Eier: Ove Nerkvern, Sørskogbygda


Oppdr: Rickard og Pernilla Sjöstrand


(Lärkvallens Arro - RR Såntorpets Gina)



Østerdalen Harehundklubb, Grimsbu, 14. juli 2018

Dommer: John Smedbakken



Åpenklasse Tispe

Himdalen's ZALZA NO41477/13 F 22.04.13


Excellent (utmerket) AKK, 1 AKK, CK, 2 BTK


Eier: Torgeir Schjager-Sveum, Snertingdalen


Oppdr: Geir Holden


(C.I.B N SE UCH N J(D)CH RR NV-13 Himdalen's Zalto - INT N SE UCH N J(D)CH NORDV-10 NV-13)



Championklasse Tispe

N UCH ZIKA NO42189/15 F 27.04.15


Excellent (utmerket) CHK, 1 CHKK, CK, 1 BTK, BIR, BIS


Eier: Geir Holden, Enebakkneset


Oppdr: Gregert Sletten


(Himdalen's Isack- Senta)




Romerike Harehundklubb, Fenstad, 27. mai 2018

Dommer: Per Harald Sivesind



Åpenklasse Hannhund

AZCO NO42186/15 F 27.04.15


Excellent (utmerket) AKK, 1 AKK, CK, 1 BHK, BIR


Eier: Tom S. Braaten, Fetsund


Oppdr: Gregert Sletten


(Himdalen's Isack- Senta)


Buskerud Harehundklub, Lampeland, 27. mai 2018

Dommer: Jan Myrvold



Brukshundklasse Hannhund

NUCH BILLY SE51023/2013 F 18.08.13


Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, 1 BHK, BIR


Eier: Ingar Hære, Solbergfoss


Oppdr: Johan Yderfors


(RR NORDV-11 SEV-09-10 VV-10 KLACKEBOS MISTER- Babs)



Trøndelag Harehundklubb, Storsand Camping, 26. mai 2018

Dommer: Göran Johansson



Brukshundklasse Hannhund

HERO NO38407/15 F: 18.03.2015


Excellent (utmerket) BK, 1 BKK


Eier: Bjørn Inge Berg, Singsås


Oppdr: Vidar Grønvold


(NUCH Peik - Himdalen'< s Sita)



Hedmark Harehundklubb, Morokulien, 19. mai 2018

Dommer: Tryggve Heyerdahl



Juniorklasse Hannhund


Såntorpets ZALO SE20978/2017 F 23.02.17


Very Good (meget god) JK, 1 JKK


Eier: Ove Nerkvern, Sørskogbygda


Oppdr: Rickard og Pernilla Sjöstrand


(Lärkvallens Arro - RR Såntorpets Gina)



Brukshundklasse Hannhund

Himdalen's ISACK NO38650/12 F 22.03.2012


Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, CERT, 1 BHK, BIM, NY UTSTILLINGSCHAMPION


Eier: Knut Bjørnar Sørmoen, Vang på Hedemarken


Oppdr: Geir Holden


(RR Klackebo´s Sacke- INT N SE UCH N J(D)CH NORDV-10 NV-13 Iris)



Åpenklasse Tispe

MYSAN SE44260/2016 F 17.07.16


Excellent (utmerket) AK, 1 AKK, CK, 1 BTK, BIR


Eier: Hanne Frysjøenden, Grinder


Oppdr: Anders Bäck


(RR SE UCH SE JCH Himdalen's Frazze - RR Tällmyrans Sally)



Telemark Harehundklub, Bø, 12. mai 2018

Dommer: Bjørn Roald



Brukshundklasse Hannhund

NUCH BILLY SE51023/2013 F 18.08.13


Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, CERT, 1 BHK, BIR


Eier: Ingar Hære, Solbergfoss


Oppdr: Johan Yderfors


(RR NORDV-11 SEV-09-10 VV-10 KLACKEBOS MISTER- Babs)


Sørlandet Harehundklub, Hamresanden, 6. mai 2018

Dommer: Bjørn Roald



Veteranklasse Tispe

INT N SE UCH N J(D)CH RR EUW-15 Øgår'n Michja NO52826/10 F 19.02.2010


Excellent (utmerket)VTK, 1 VTKK


Eier: Randi Grønsund, Mandal


Oppdr: Anders Sandvig, Saltnes


(N J(D)CH Pjokken- Briskebyens Missi)


Gudbrandsdal Harehundklubb, Tretten, 6, mai 2018

Dommer: Per Harald Sivesind



Juniorklasse Hannhund


Såntorpets ZALO SE20978/2017 F 23.02.17


Excellent (utmerket) JK, 1 JKK, CK, 1 BHK, BIM


Eier: Ove Nerkvern, Sørskogbygda


Oppdr: Rickard og Pernilla Sjöstrand


(Lärkvallens Arro - RR Såntorpets Gina)



Unghundklasse Tispe

Yebackens AJJA SE37740/2016 F 12.05.16


Excellent (utmerket) UK, 1 UKK, CK, 1 BTK, BIR


Eier: Ove Stenslie, Gjøvik


Oppdr: Sune Hansson


(Valdo - SE UCH SE JCH Yebackens Tessie (RR))



Norsk Harehundklub, Nittedal, 21. april 2018

Dommer: Eli-Marie Klepp



Juniorklasse Hannhund

Frostvallens SMUGGLER SE17537/2017 F 31.01.17


Excellent (utmerket) JK, 1 JKK


Eier: Jane Eruk Haugsrud, Nissedal


Oppdr: Anders Johansson


(Himdalen's Skipper- SE UCH SE JCH Meja)



Brukshundklasse Hannhund

TØFF NO42188/15 F 27.04.15

Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, CERT, 1 BHK, BIR, NY UTSTILLINGSCHAMPION

Eier: Bjørn Martinsen, Manstad

Oppdr: Gregert Sletten

(Himdalen's Isack- Senta)


Åpenklasse Tispe

MYSAN SE44260/2016 F 17.07.16


Excellent (utmerket) AK, 1 AKK, CK,, 1 BTK, BIM


Eier: Hanne Frysjøenden, Grinder


Oppdr: Anders Bäck


(RR SE UCH SE JCH Himdalen's Frazze - RR Tällmyrans Sally)