2018

UTSTILLINGSRESULTATER (nyeste først)

Utstillingsresultater oppdateres fortløpende så snart de er lagt ut på NKKs Dogweb, sist oppdatert 19/10/2018

Vestfold Harehundklubb, Jarlsberg, 18. august 2018

Dommer: Per Harald Nymark

Unghundklasse Hannhund

Frostvallens SMUGGLER SE17537/2017 F 31.01.17

Excellent (utmerket) UK, 1 UKK

Eier: Jane Erik Haugsrud, Nissedal

Oppdr: Anders Johansson

(Himdalen's Skipper- SE UCH SE JCH Meja)


Norsk Kennel Klub, Lillehammer, 18. august 2018

Dommer: Vigdis Nymark

Championklasse Tispe

N UCH ZIKA NO42189/15 F 27.04.15

Excellent (utmerket) CHK, 1 CHKK, CK, 1 BTK, BIR Ny Internasjonal utstillingschampion

Eier: Geir Holden, Enebakkneset

Oppdr: Gregert Sletten

(Himdalen's Isack- Senta)


Vestoppland Harehundklubb, Rendalen, 12. august 2018

Dommer: John Smedbakken


Unghundklasse Hannhund

Såntorpets ZALO SE20978/2017 F 23.02.17

Excellent (utmerket) UK, 1 UKK, CK, 1 BHK, BIR

Eier: Ove Nerkvern, Sørskogbygda

Oppdr: Rickard og Pernilla Sjöstrand

(Lärkvallens Arro - RR Såntorpets Gina)


Østerdalen Harehundklubb, Grimsbu, 14. juli 2018

Dommer: John Smedbakken


Åpenklasse Tispe

Himdalen's ZALZA NO41477/13 F 22.04.13

Excellent (utmerket) AKK, 1 AKK, CK, 2 BTK

Eier: Torgeir Schjager-Sveum, Snertingdalen

Oppdr: Geir Holden

(C.I.B N SE UCH N J(D)CH RR NV-13 Himdalen's Zalto - INT N SE UCH N J(D)CH NORDV-10 NV-13)


Championklasse Tispe

N UCH ZIKA NO42189/15 F 27.04.15

Excellent (utmerket) CHK, 1 CHKK, CK, 1 BTK, BIR, BIS

Eier: Geir Holden, Enebakkneset

Oppdr: Gregert Sletten

(Himdalen's Isack- Senta)


Romerike Harehundklubb, Fenstad, 27. mai 2018

Dommer: Per Harald Sivesind


Åpenklasse Hannhund

AZCO NO42186/15 F 27.04.15

Excellent (utmerket) AKK, 1 AKK, CK, 1 BHK, BIR

Eier: Tom S. Braaten, Fetsund

Oppdr: Gregert Sletten

(Himdalen's Isack- Senta)




Buskerud Harehundklub, Lampeland, 27. mai 2018

Dommer: Jan Myrvold



Brukshundklasse Hannhund

NUCH BILLY SE51023/2013 F 18.08.13

Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, 1 BHK, BIR

Eier: Ingar Hære, Solbergfoss

Oppdr: Johan Yderfors

(RR NORDV-11 SEV-09-10 VV-10 KLACKEBOS MISTER- Babs)



Trøndelag Harehundklubb, Storsand Camping, 26. mai 2018

Dommer: Göran Johansson


Brukshundklasse Hannhund

HERO NO38407/15 F: 18.03.2015

Excellent (utmerket) BK, 1 BKK

Eier: Bjørn Inge Berg, Singsås

Oppdr: Vidar Grønvold

(NUCH Peik - Himdalen'< s Sita)


Hedmark Harehundklubb, Morokulien, 19. mai 2018

Dommer: Tryggve Heyerdahl


Juniorklasse Hannhund

Såntorpets ZALO SE20978/2017 F 23.02.17

Very Good (meget god) JK, 1 JKK

Eier: Ove Nerkvern, Sørskogbygda

Oppdr: Rickard og Pernilla Sjöstrand

(Lärkvallens Arro - RR Såntorpets Gina)


Brukshundklasse Hannhund

Himdalen's ISACK NO38650/12 F 22.03.2012

Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, CERT, 1 BHK, BIM, NY UTSTILLINGSCHAMPION

Eier: Knut Bjørnar Sørmoen, Vang på Hedemarken

Oppdr: Geir Holden

(RR Klackebo´s Sacke- INT N SE UCH N J(D)CH NORDV-10 NV-13 Iris)


Åpenklasse Tispe

MYSAN SE44260/2016 F 17.07.16

Excellent (utmerket) AK, 1 AKK, CK, 1 BTK, BIR

Eier: Hanne Frysjøenden, Grinder

Oppdr: Anders Bäck

(RR SE UCH SE JCH Himdalen's Frazze - RR Tällmyrans Sally)



Telemark Harehundklub, Bø, 12. mai 2018

Dommer: Bjørn Roald


Brukshundklasse Hannhund

NUCH BILLY SE51023/2013 F 18.08.13

Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, CERT, 1 BHK, BIR

Eier: Ingar Hære, Solbergfoss

Oppdr: Johan Yderfors

(RR NORDV-11 SEV-09-10 VV-10 KLACKEBOS MISTER- Babs)



Sørlandet Harehundklub, Hamresanden, 6. mai 2018

Dommer: Bjørn Roald


Veteranklasse Tispe

INT N SE UCH N J(D)CH RR EUW-15 Øgår'n Michja NO52826/10 F 19.02.2010

Excellent (utmerket)VTK, 1 VTKK

Eier: Randi Grønsund, Mandal

Oppdr: Anders Sandvig, Saltnes

(N J(D)CH Pjokken- Briskebyens Missi)



Gudbrandsdal Harehundklubb, Tretten, 6, mai 2018

Dommer: Per Harald Sivesind


Juniorklasse Hannhund

Såntorpets ZALO SE20978/2017 F 23.02.17

Excellent (utmerket) JK, 1 JKK, CK, 1 BHK, BIM

Eier: Ove Nerkvern, Sørskogbygda

Oppdr: Rickard og Pernilla Sjöstrand

(Lärkvallens Arro - RR Såntorpets Gina)


Unghundklasse Tispe

Yebackens AJJA SE37740/2016 F 12.05.16

Excellent (utmerket) UK, 1 UKK, CK, 1 BTK, BIR

Eier: Ove Stenslie, Gjøvik

Oppdr: Sune Hansson

(Valdo - SE UCH SE JCH Yebackens Tessie (RR))



Norsk Harehundklub, Nittedal, 21. april 2018

Dommer: Eli-Marie Klepp


Juniorklasse Hannhund

Frostvallens SMUGGLER SE17537/2017 F 31.01.17

Excellent (utmerket) JK, 1 JKK

Eier: Jane Eruk Haugsrud, Nissedal

Oppdr: Anders Johansson

(Himdalen's Skipper- SE UCH SE JCH Meja)


Brukshundklasse Hannhund

TØFF NO42188/15 F 27.04.15

Excellent (utmerket) BK, 1 BKK, CK, CERT, 1 BHK, BIR, NY UTSTILLINGSCHAMPION

Eier: Bjørn Martinsen, Manstad

Oppdr: Gregert Sletten

(Himdalen's Isack- Senta)


Åpenklasse Tispe

MYSAN SE44260/2016 F 17.07.16

Excellent (utmerket) AK, 1 AKK, CK,, 1 BTK, BIM

Eier: Hanne Frysjøenden, Grinder

Oppdr: Anders Bäck

(RR SE UCH SE JCH Himdalen's Frazze - RR Tällmyrans Sally)