Rasemesterskap 2020

Resultater for rasemesterskapet 2020 er klare!

 

Rasemesterskapet er gjennomført og vi har en resultatliste klar. 19 av 21 hunder startet og 11 av 19 hunder er innstilt til premiering.

Av 11 premierte hunder er hele 8 hunder innstilt til 1 ÅP.

 

Det var uhyre jevnt i toppen og vinneren måtte skilles etter jaktprøvereglementet. Ved lik poengsum går den med lengst lossekvens foran.

For våre 2 beste sto de fortsatt likt og det var den med høyeste premiepoeng som gikk av med seieren.

 

Rasemester Rg Bonni til Marcus Frandsen

Nummer 2 Frostvallens Smuggler (Solan) til Jan Erik Haugsrud
Nummer 3 C.I.B N UCH Zika til Geir Holden
Nummer 4 N J(D)CH N UCH Valdo til Thorleif Øverland
Nummer 5 RR N UCH BB Zarek  til Geir Holden 
Nummer 6 RR N UCH N J(D)CH Tøff til Bjørn Martinsen

Nummer 7 N SE J(D)CH Axemmy`s Walle til Vidar Salvesen
Nummer 8 N UCH Billy til Ingar Hære
Nummer 9 N UCH Såntorpets Zalo til Ove Nerkvern
Nummer 10 N UCH RR Himdalen's Kalisi til Arnt. G. Skeibrok
Nummer 11 N UCH Vilja til Mathias og Arnt G. Skeibrok
Nummer 12 SB-Cora til Finn M. Hoff
Nummer 13 AB Messi til Knut Furre/Steinar Furre
Nummer 14 DH - Ecco til Knut Lundberg
Nummer 15 SB-Yoda til Svein Bakke
Nummer 16 ØA Daysi til Dag Haugen
Nummer 17 BB Mikke til Arnold Bjørklund  
Nummer 18 SB-Dario til Per Arne Hågensen
Nummer 19 SB-Chika til Ottar Nymoen

 

SE FULLSTENDIG RESULTATLISTE MED INNSTILLINGER HER

 

Informasjon om årets rasemesterskap

Myndighetene strammer inn ytterligere og på grunn av dette har Aust Agder Harehund valgt avlyse selve Rasemester-delen av prøven og vil kun arrangere eliteprøve for lokale hunder (ca. 5 hunder) Luzernerringen støtter AAHK sin avgjørelse og kommer her med en alternativ måte å få kåret rasemester, og det laget som skal konkurrere mot Sverige neste år.

 

 

RM 2020 gjennomføres som en ÅP-separat i egenvalgt harehundklubb. Her kan alle delta. 

 

Tidsrom for prøven er satt til å være 10. - 13. desember 2020 og man velger selv den dagen det passer best 

 

Hvordan blir gjennomføringen?

·       Hunden meldes på spredt ÅP til egenvalgt harehundklubb.

·       Påmelding sendes til ringen ved sekretær (920 55 284 eller ter@flt.no) innen 1. desember

·       Dommer ordnes gjennom den klubben man har meldt på til

·       Hundefører melder inn navn på dommer og hvilken dag prøven skal gå dagen i forveien (1 dag før prøvestart)

·       Dommer melder inn sin innstilling for prøven til ringen samme dagen prøven er gått

 

Hvordan kåres vinneren?

Den hund med høyeste konkurransepoeng vinner og blir rasemester.

Ved lik poengsum går den med lengst lospoengsekvens, høyeste poengsum for premiepoeng, høyeste poengsum i egenskap arbeid i los og tap,

høyeste poengssum i egenskap jaktlyst står fortsatt samme hunder likt får disse hundene samme plassering.

Resultatene vil ikke være offisielle før etter dommermøtene

 

KLIKK HER FOR STARTLISTTE FOR ÅRETS RASEMESTERSKAP

 

Deltakere føres inn her fortløpende etter påmelding:

NO46711/19 Svarkeåsen's Wendy, eier Vidar Salvesen

NO37860/18 ØA Daysi, eier Dag Haugen

SE17537/2017 Frotsvallens Smuggler (Solan), eier Jan Erik Haugsrud

NO42188/15 RR N UCH N J(D)CH Tøff, eier Bjørn Martinsen

NO40305/18 SB-Chika, eier Ottar Nymoen

NO40302/18 SB-Cora, eier Finn M. Hoff

NO42189/15 C.I.B N UCH Zika, eier Geir Holden

NO39838/18 RR N UCH BB Zarek, eier Geir Holden 

SE20978/2017 N UCH Såntorpets Zalo, Ove Nerkvern

NO42412/13 N J(D)CH N UCH Valdo, eier Thorleif Øverland

NO40307/18, SB-Yoda, eier Svein Bakke

NO39840/18, BB Mikke, eier Arnold Bjørklund

NO37181/13, AB Messi, eier Knut Furre

NO40301/18, SB-Dario, eier Per Arne Hågensen 

NO44796/16, DH - Ecco, eier Knut Lundberg

NO42302/16, SB-Franz, eier Tore Vestli

SE58177/10, N SE J(D)CH Axemmy`s Walle, eier Vidar Salvesen

NO41388/18, N UCH Vilja, Mathias og Arnt G. Skeibrok

NO41956/14, N UCH RR Himdalen's Kalisi, eier Arnt. G. Skeibrok

SE51023/2013, N UCH Billy, eier Ingar Hære

NO41317/16, Rg Bonni , eier Marcus Frandsen